Zápis na školský rok 2019/2020   |  Viac informácií →

Poslanie

Pomáhame objaviť výnimočnosť, inšpirujeme byť šťastným,
pripravujeme na život

Vzdelávanie, ktoré je viac ako len obyčajné odkladanie detí

Od založenia jaslí a následne materskej školy Lobelka sa usilujeme priniesť na Liptov kvalitné vzdelávanie. Vzdelávanie, ktoré je viac ako len obyčajné odkladanie detí. Zistili sme, že uspieť v nových podmienkach si vyžaduje úplne zmeniť doterajšie myslenie, správanie či samotnú edukáciu.  Život, ktorý dnes žijeme, už nie je len o nadobudnutých vedomostiach.

Rovnako dôležité je vedieť vyjadriť svoj názor, dôverovať sebe i druhým či prijať zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Od najútlejšieho veku sa preto zameriavame na rozvoj osobnosti a sociálnych zručností.

Našim poslaním je pomáhať deťom objaviť v sebe svoju výnimočnosť, talent a ďalej ho v podnetnom a inšpiratívnom prostredí  rozvíjať. Malými krokmi vedieme deti k šťastnému a úspešnému životu. Veríme v budúcnosť, v ktorej bude mať vzdelávanie skutočnú hodnotu a pripraví deti na reálny život.

To sme MY

Lobelka predstavuje svoj tím...

... pretože celok funguje len vtedy, keď sa vydáme hľadať spoločné riešenia, a keď ho každý doplní o svoju výnimočnosť.

Aďka Rojčeková
Aďka Rojčeková

Rozprávať o Lobelke a nespomenúť pri tom Aďku, je ako rozprávať o haluškách a nespomenúť pritom bryndzu. Aďka je skrátka srdcom Lobelky. Je stelesnením nikdy nekončiaceho optimizmu. Jej úsmev zahreje každého, ona je tá, ktorá vie v každej situácii nájsť niečo pozitívne, niečo, čo nás posúva vpred. Aďka je študovaná, má talent na jazyky, no často to skrýva za hanblivosť. Pri skvelých nápadoch však žiari nadšením. Miluje adrenalín, čo k jej krehkému a jemnému vzhľadu vôbec nejde, ale práve v tom je výnimočnosť. Keď nie je práve v Lobelkáčskom domčeku, v kancelárii, na lyžiach alebo na terénnej motorke, je najskôr niekde s fotoaparátom a dáva, už aj tak krásnym obrazom, druhý zmysel. Je našou inšpiráciou v pracovnom aj osobnom živote.

Didi Švárna
Didi Švárna

Málokto môže povedať, že má prácu, ktorú si vysníval… no u Didi to tak naozaj je. Svoju prácu v Lobelke považuje za svoj splnený sen. Má výnimočný zmysel pre humor a skrytý talent na herectvo. Táto výborná kombinácia je nie len pri práci s deťmi, ale v celom našom tíme priam nenahraditeľná. Je večný študent, čomu vďačíme aj za stály prísun k aktuálnym informáciám v oblasti školstva. Vždy rada a ochotne pomôže, je výborný tímový hráč a skvelo sa s ňou spolupracuje. Pokojne by sme ju mohli nazvať aj “zveroľúbec” s dodatkom srdciar. Keby sa dalo narodiť ako jej domáce zvieratko, určite by ste mali postarané o šťastný a spokojný život. Didi je matkou dcérky Karinky a 3 psov Jessy, Sissy, Molly, korytnačiek Bada a Sáry, mačiek Čity a Félixa a anduliek Free a Sky.

Zuzka Martinková
Zuzka Martinková

Sama o sebe tvrdí, že vie byť občas tvrdohlavá a mrzutá, no my sami sme takú vlastnosť u nej ešte nezbadali. Zuzka je v prvom rade dobrosrdečná a spravodlivá. Deti ju majú rady pre jej tvorivosť a vynaliezavosť. V mnohom je pre nás všetkých inšpiráciou. Obdivuhodný je jej zmysel pre ručné práce. Aj z pár bavlniek dokáže malé zázraky. Vie sa tešiť z malých úspechov a tou radosťou “nakaziť” celé okolie. Je to človek študovaný, môžete ju neraz stretnúť na rôznych vedomostných kvízoch. K jej záľubám rozhodne patria aj nákupy. V tíme sme vďační najmä za jej zodpovednosť, ktorou nás vie vždy zachrániť. V každej situácii sa dá na ňu spoľahnúť.

Zuzka Kucháriková
Zuzka Kucháriková

Ak by sme o niekom mohli povedať, že je odhodlanec, bola by to práve Zuzka. Ona je tá, ktorá sa nebojí nových výziev. Vie správne uchopiť príležitosť a využiť ju v prospech seba i celého tímu. Od mala snívala o práci učiteľky alebo herečky. Postupne sa jej sny stávajú skutočnosťou. Zdá sa, že herecký talent tam však určite niekde je. Vie vtipne a nápadito podfarbiť každú situáciu. Lobelkáčske akcie či bežné denné situácie sa tak stávajú nezabudnuteľnými. Jej zásoba energie je “nebezpečne” nákazlivá. Deti ju milujú aj pre jej “mamičkovský” prístup, ktorý je pri tejto práci nenahraditeľný. Miluje dobré jedlo a svoju rodinu.

Aďka Rypáková
Aďka Rypáková

Aďka je zdravotná sestra, ktorej snom bolo pracovať s deťmi. Aj vďaka svojím skúsenostiam zo zdravotníctva je pre náš tím veľkou posilou. V náročných situáciách je to práve ona, ktorá preberá rolu krízového manažéra. K jej silným stránkam patrí vďačnosť, ochota a najmä pokoj, ktorý v sebe nosí. To je pre našich najmenších to najdôležitejšie. Keď sa k tomu pridá jej úprimný úsmev a láskavý prístup, nemáme viac čo dodať. Inšpiruje nás aj jej šikovnosť v pečení, radi a s láskou degustujeme už hotové dielka. Ak práve nepracuje u nás v Lobelke, mohli by ste ju ešte nájsť v materskom centre, kde je aktívnou členkou a dobrovoľníčkou zároveň. Stretnúť ju však môžete aj s jej rodinkou, pri brázdení zasnežených tatranských svahov.

Romčo Kováč
Romčo Kováč

Roman Kováč, alebo Romčo, ako ho všetci v Lobelke voláme, je človek s veľkým srdcom. Jeho snom sa stalo varenie. Má schopnosti kúzelníka. Dokáže vyčarovať z rôznych surovín zdravé a výnimočné chuťovky. Pri ňom neostane ani jedno bruško hladné, dokonca ani to zajačikove. Skrýva však v sebe dušu umelca. A tak, keď jeho 5 krásnych detí zaspí, roztočí sa jeho hrnčiarsky kruh a spod jeho rúk vychádzajú nádherné dielka. Naši Lobelkáči každé ráno otvárajú dvere kuchyne a rozbehnú sa do Romčovho náručia. Vedia, že u neho nájdu objatie plné „otcovskej“ lásky, pochopenia a pokory.

Zuzka Čatlochová
Zuzka Čatlochová

Zuzka je srdečná a úprimná žienka, ktorá to má celé na svedomí. Je zakladateľka Lobelky. Ona je tá, ktorá ukladá kameň po kameni, aby sme vedeli, kde smerujeme a ako sa tam dostaneme. Ona je INŠPIRÁCIA, je tou, ktorá otvára dvere všetkým nám do sveta výnimočného a jedinečného, no hlavne šťastného. Po jej odchode zostávajú cenné okamihy. Všetko nové a neznáme vníma ako výzvu. Rada sa vzdeláva, má zmysel pre detaily. Teší sa, keď sa, aj malými krokmi, posúvame vpred. Sama hľadá inšpiráciu vo svojej rodine. Miluje prírodu, hory a veľmi rada rozpráva, najlepšie pri dobrej a kvalitnej káve. Je to ranné vtáča - a ak uvidíte behať niekoho popri Váhu ráno o štvrtej, áno, je to Zuzka a asi práve popri behu vymýšľa niečo nové pre Vaše deti.

Evka Bubniaková
Evka Bubniaková

Vždy usmiata Evka je zdroj nevyčerpateľnej energie. Do miestnosti vchádza vždy dokonale upravená. Ako tak kráčala životom, za srdce ju chytila, a už nepustila, myšlienka stať sa učiteľkou. Prihlásila sa na školu, vyštudovala všetko, čo sa dalo, a tak sa pustila do práce. V tom sa cíti ako doma, deťom venuje celú svoju pozornosť a energiu. Je ich každodenným priateľom, vždy im pripraví nezabudnuteľný deň plný hókusov-pokusov. Evka má obidve ruky pravé. Ako je to možné? Čoho sa chytí, to sa jej vydarí. Hoci aj zamontovať skrinku či postaviť dom. A to všetko s plnou eleganciou. So svojou rodinkou trávi veľa času v prírode, na výletoch alebo len tak na sánkovačke či cyklotúre. Niekedy spolu s dcérou Miškou a synom Riškom zbehnú k starkému nakŕmiť kozičku Pepu.

Rodičia hovoria o Lobelke

Gabriela a Peter Švec
Gabriela a Peter Švec

"Chceme sa aj týmto spôsobom poďakovať celému kolektívu jasličiek Lobelka - Aďke, Dianke, Zuzkám za to, ako skvelo,kreatívne a súčasne zodpovedne pristupujú k starostlivosti o drobcov, ktorých sme im zverili. Náš syn Miško navštevuje Lobelku od jej vzniku. Za takmer rok a pol sme mali možnosť sledovať, ako napredoval v samostatnosti a zručnosti, vďaka nespočetným aktivitám, ktoré pre detičky v Lobelke denne pripravujú. Oceňujeme celkový aktívny prístup, otváraciu dobu aj skutočnosť, že jasličky fungujú aj počas prázdnin. Tešíme sa, že od septembra bude mať Miško možnosť nastúpiť do "lobelkáčskej" škôlky a ďalej napredovať "malými krôčikmi k veľkým veciam." Veríme a tešíme sa, že sa v blízkej budúcnosti kolektív jasličiek rozrastie aj o nášho druhého syna Andrejka 🙂