Zápis na školský rok 2020/2021   |  Viac informácií →

Málo nás, málo nás …

Dnes, keď má väčšina z nás okolo seba doma veľa priestoru, zabúdame byť spolu. Máme sa veľmi dobre a žijeme komfortný život, ktorý však nie je pre nás vzácny, je samozrejmosťou. Komfort nás však rozmaznal natoľko, že sme začali svoju pozornosť upriamovať na seba. Sledujeme si svoje ciele a zabúdame na ciele spoločné.

Deti nás však pozorujú, preberajú vzory a následne sa podľa odpozorovaného správajú. Naučme ich vnímať okolie natoľko, aby si uvedomovali, že momentálny komfort nie je úplnou samozrejmosťou a nebolo tomu vždy tak. Ukážme im detstvo našich rodičov! Rozprávajme sa s nimi o zmenách rodiny, ktoré priniesla táto doba. Nechajme ich, nech si predstavia, aké by to bolo keby v ich izbičke bolo ďalších päť postelí. Ako sa asi dokázali ich prastarké postarať o toľko detí a pritom z nich dokázali vychovať slušných ľudí, ich starých rodičov?

Poukážme na fakt, že mali menej hmotných vecí ako my, ale mali viac blízkosti. Po príchode domov sa nestrácali v domoch s veľkými izbami, všetci sa ocitli v jednej, kde spolu trávili čas.
Naše deti, takú blízkosť dokážu precítiť len pár dní v roku, a to väčšinou v priestoroch hotelových izieb, na spoločnej letnej dovolenke…, kedy sú všetci členovia rodiny nadstavení na to, že si idú vychutnať vzájomnú prítomnosť. Ich oči vtedy hrajú šťastím a možno to nie je spôsobené ani tyrkysovým morom, ktoré je priamo pod oknom. Oni sú šťastní, že vás majú pri sebe tak blízko ♡…
Pozrite sa spolu do minulosti, kedy bola vzájomná blízkosť členov rodiny, bežným štýlom života.

A ak máte chuť prečítajte si aj súvisiaci článok z nášho blogu Núdza z prebytku. https://mslobelka.sk/nudza-z-prebytku/

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.