Zápis na školský rok 2018/2019   |  Viac informácií →

Škola mimo školy

CEZ ZÁŽITOK K POZNANIU
je hlavná myšlienka projektu ŠKOLA MIMO ŠKOLY.

Vrámci každodenného vyučovacieho procesu využívame tvorivé a aktívne experimentovanie, v ktorom sa dieťa stáva aktívnym bádateľom a nie len pasívnym prijímateľom.

Učenie zážitkom podnecuje deti, aby pokusom a omylom skúšali rôzne riešenia. Učíme sa chybu a neúspech prijať ako zdroj poznania, ako to, čo nás posúva vpred.  Vlastnou aktívnou činnosťou sa dieťa zoznámi s reálnym životom pričom učiteľ má len rolu pozorovateľa či pomocníka.

Deti sa zároveň samy stávajú učiteľmi a učia sa navzájom, jeden od druhého, mladší od staršieho a naopak.

Cieľom projektu ŠKOLA MIMO ŠKOLY je, aby deti slobodne objavovali, pozorovali, aby sa pýtali.

Projekt je rozdelený do troch oblastí:

Pod povrchom

Spoločne zisťujeme ako funguje svet, experimentujeme, ponárame sa do tajov moderných technológií, prírodných javov či vesmíru.

Volanie divočiny

zažijeme čistú liptovskú prírodu a upevníme naštrbené vzťahy medzi človekom a prírodou. To je cieľom tejto oblasti, v ktorej sa spoločne pokúsime priblížiť k nádhernej a nedotknutej slovenskej divočine. S odborníkmi a skúsenými wildwatchermi z Carpatica podľahneme volaniu divočiny. Neuveriteľné zážitky, dychberúce zábery či skutočné stopovanie a pozorovanie zvierat v blízkom okolí.

Pod Kriváňom

poznávame bohatstvo, tradície, významné osobnosti regiónu Liptova. V spolupráci s regionálnymi inštitúciami, remeselníkmi, priamou skúsenosťou priblížime deťom ľudové zvyky a regionálny folklór.