Zápis na školský rok 2020/2021   |  Viac informácií →

Čo sa ukrýva pod kožou … ?

… Nezábudky zisťovali  šiframi. Odhaľovali prvé písmenká predmetov a obrázkov a zistili, že sa pustia do skúmania ohybných svalov a pevných kostí. Nevynechali ani zuby, pretože ako možno viete, zuby sú najtvrdšie kosti ľudského tela alebo ako by Alžbetka povedala „najhrubší sval na tele je zub“ 😀  Ale to má svoj vlastný príbeh.  

Svaly, čo vďaka nimi dokážeme?  Kedy ich zapájame? … Stále! Vďaka nim sa hýbeme, jeme, rozprávame. Chuť poďakovať sa svalom sme ale mali ihneď, keď sme si uvedomili, že vďaka nim môžeme kamaráta objať, pohladiť, zahrať sa s ním, ... 😊 So svalmi vie byť aj veselo! Pozrite si naše úmyselné tréningy svalov tváre.

So zábavou nekončíme. Tancovať, cvičiť a vymýšľať, na to by nás  bolo 😊

Popri skladaní kostlivca Gaba smiech neutíchal, veď naša kostra je zábavná. Máme kôš, lopatky, sánku, jabĺčko, píšťalu, … Nešlo nám to do hlavy, no nakoniec sme to všetko zvládli a Gabo sa naozaj podobá nám.

Zúbky, zúbky, o tie sa treba starať, lebo keď už bolia je neskoro. Preto sme trénovali správnu techniku ich umývania. Ak by vám doma došla zubná pasta, nech sa páči, Ďatelinky majú pre vás riešenie. Trošku sa pohrali s číslami a písmenkami a zubná pasta je na svete! Vyskúšajte a možno táto domáca zubná pasta bude pre vás tým najlepším bojovníkom so zubným kazom.

Ale pozor!  Ochorel nám macko. Neje, ani nesmeje sa, nehovorí. Ľutuje ho, ratuje ho každý Zvonček  malý, na bruško mu obklad dali, hrdielko mu zaviazali. A zázračne ho vyliečili 🙂

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.