Zápis na školský rok 2020/2021   |  Viac informácií →

Autobus

Cestovanie autobusom pre deti už dnes nie je samozrejmosťou, dnes na cestovanie rodina využíva skôr osobnú dopravu.

Avšak určite sa Vám nedá prehliadnuť, ten pokrik plný obdivu, keď sa im nejaký autobus dostane do zorného poľa:“MAMIIIIII, OCIIIIIII, AHAAA TAMMM JE AUTOBUUUUUS“. Je pre deti lákadlom, skoro rovnako tak, ako báger, kamión, traktor. Medzi iným ich na autobuse, fascinuje jeho veľkosť, ale aj proces, ktorý v ňom prebieha.

  • „Dobrý deň, kam to bude?“
  • „Dobrý deň, jeden celý do Ondrašovej, Vás poprosím“
  • „To bude 1€, pani!“
  • „Páči sa a ďakujem“

Prečo sa na autobus teda nezahrať doma, veď sa pritom môžeme opäť toľko naučiť. Najskôr to bude práca pre malého konštruktéra, pretože zostaviť autobus nie je vôbec jednoduché 😊. Treba nám sedačky cestujúcim aj šoférovi, kolesá, volant, cestujúcich, zástavky, cestovné lístky a aj nejaké peniažky. Potom nasleduje práca kostyméra a kulisára. Nechajte vaše dieťa tvoriť, nech si samo vyberie, správne šoférske oblečenie, aj oblečenie pre vás ako pasažiera. Nech zostaví zástavky a zapojí pasažierov – bábiky, medvedíkov, Lego postavičky.

Vytvorte si skrátka tie najlepšie podmienky na „FANTASTICKÉ CESTOVANIE“, po vystúpení možno dôjdete do ZOO, kde práve utiekli z terária nebezpečné pavúky, treba byť preto maximálne obozretní (zakrádať sa úplne potichu, chvíľu aj plaziť, pomáhať ošetrovateľom pri ich chytaní). Vaša hra nemá presný postup, má iba jedinú podmienku. POPUSTITE UZDU SVOJEJ FANTÁZIE! Verte, že vaše dieťa bude šťastím bez seba. A ak by ste chceli svoju hru ešte niečím oživiť, vyskúšajte pred cestou aplikáciu PACKPOINT (https://www.packpnt.com/ ), tá Vám zaručí, že na výlet nič „nezabudnete“!

Tak docestovania priatelia 😊

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.