Zápis na školský rok 2020/2021   |  Viac informácií →

Učenie pre život

Články kategórie Učenie pre život
22.5. 2020

Včelár Jožko

Kniha Včelár Jožko je výnimočné dielo, ktoré napísala a nádherne ilustrovala Simona Čechová. Približuje včelárske remeslo, hovorí o význame včiel. Vďaka včelám včelár Jožko pochopí, aké nádherné je o niekoho sa starať. Čudesný roj a úľ Kniha začína príbehom o Jožkovi, ktorý žije vo svojej chalúpke úplne sám. V doline nežijú dokonca ani vtáčiky či zvieratká. Sú tu iba skaly. Jedného dňa...

22.4. 2020

Cibulinka má strach

Príbeh o Semienkovom mestečku je plný emócií. Strach a hnev vystrieda radosť a pochopenie. Začítajte sa https://mslobelka.sk/pribeh-zo-semienkova-2/ Mať emócie je v poriadku, každý má právo prežívať to, čo prežíva. Je dôležité naučiť sa ich rozpoznať, identifikovať, pomenovať dôvod svojho citového rozpoloženia. Výskumy potvrdzujú, že deti, ktoré vedia kultivovane vyjadrovať svoje city, sú menej konfliktné, sú empatické. Schopnosť vyjadrovať svoje...

22.4. 2020

Príbeh zo Semienkova 2

Pokračujeme. POZOR, POZOR! Stalo sa niečo nečakané, ak dáme hlavy dokopy a pomôžeme si, určite to zvládneme vyriešiť 🙂 Cibulinka má strach Z rozhlasu na námestí sa Semienkovom ozývala známa zvučka. To je miestny rozhlas. Obyvatelia mestečka už netrpezlivo čakali, aká správa to bude tentokrát. Pán Cesnáč, čestný, spravodlivý a múdry muž prehovoril smutným hlasom. „Milí obyvatelia, vyhlasujem...

22.4. 2020

Príbeh zo Semienkova 1

Pohodlne sa usaďte a začítajte sa do príbehu o Semienkove … „Ach jaj… ako rada by som teraz spokojne sedela v zemi a čakala na svoj ROZPUK“,… zavzdychala si sediac na priedomí Cibulinka. „Stará mama hovorila, že všetci z nášho semienkového mestečka raz zažijú svoju chvíľku slávy, ale ja som zatiaľ o ničom takom v našom mestečku nepočula. „Hej Cibulinka, čo tam toľko dumeš?“ Kričal...

21.4. 2020

V Semienkove …

Niekto múdry raz povedal, že sa učíme celý život … v tomto výroku je veľa pravdy. Niekedy to naše učenie ide prirodzenejšie, ľahko a niekedy sú to až životné výzvy, ktoré idú zdolávať ťažšie. Tak je to aj s trpezlivosťou. Trénujeme si ju.  „Mamiiiiiiiii, kedy už pôjdeme? Mami, kedy to už bude? Mami, kedy príde ocko? Mami, kedy...

27.3. 2018

Učenie pre život: Medovníky, Vianočné pozdravy, Autobusová zástavka

V uplynulých mesiacoch sa nám spolu s Lobelkáčmi podarilo niekoľkokrát vybehnúť do ulíc. V rámci projektu Škola mimo školy – učenie pre život sme spoznávali ako funguje skutočný život za hranicami našej Lobelky. Autobusová zástavka a jej pravidlá Počas slnečných jesenných dní sme navštívili autobusovú zastávku, zistili sme, ako funguje cestovný poriadok či pravidlá cestnej premávky a dopravné značky v praxi. Podarilo...