Zápis na školský rok 2020/2021   |  Viac informácií →

Pár riadkov ku kávičke

Články kategórie Pár riadkov ku kávičke
14.5. 2020

Nakupovanie s deťmi bez trucu a hnevu? Skúste to HRAvo!

Hrajú sa vaše deti rady na obchod? Je to pre nich miesto plné záhad. Nakupujte s nimi doma, odhaľte záhady tohto miesta a naozajstné nakupovanie môže byť hračka a zábava zároveň 😊 Pri hre na obchod sa deti pripravujú na reálne situácie. Osvojujú si model predavačky, ktorá komunikuje so zákazníkmi, počíta peniažky. Spoznávajú najmä model zákazníka, ktorý tovar vyberá a zaplatí. Vžite...

23.4. 2020

Na lúke po starom

Z buriny hrkálka, z trávy píšťalka a z lienky rosnička, ktorá predpovedá počasie. Spomienky na detstvo sú nádherné. Radosť z obyčajných jednoduchých vecí a schopnosť využiť všetko, čo príroda ponúka. Vytvára priestor na hranie, ponúka obživu, lieči. V dnešnom svete sme akoby zabudli to, čo naši predkovia vedeli už dávno.  Počas prechádzky na lúke zbadala Dorotka v tráve lienku. S nadšením sadala na zem a snažila sa ju...

22.4. 2020

Príbeh zo Semienkova 1

Pohodlne sa usaďte a začítajte sa do príbehu o Semienkove … „Ach jaj… ako rada by som teraz spokojne sedela v zemi a čakala na svoj ROZPUK“,… zavzdychala si sediac na priedomí Cibulinka. „Stará mama hovorila, že všetci z nášho semienkového mestečka raz zažijú svoju chvíľku slávy, ale ja som zatiaľ o ničom takom v našom mestečku nepočula. „Hej Cibulinka, čo tam toľko dumeš?“ Kričal...

21.4. 2020

V Semienkove …

Niekto múdry raz povedal, že sa učíme celý život … v tomto výroku je veľa pravdy. Niekedy to naše učenie ide prirodzenejšie, ľahko a niekedy sú to až životné výzvy, ktoré idú zdolávať ťažšie. Tak je to aj s trpezlivosťou. Trénujeme si ju.  „Mamiiiiiiiii, kedy už pôjdeme? Mami, kedy to už bude? Mami, kedy príde ocko? Mami, kedy...

20.3. 2020

Po krokoch k pokroku

Dnes, keď som namierila kurzor na červený telefónik na ukončenie Skype hovoru s našimi milými Lobelkáčmi, som pocítila hrdosť veľkých rozmerov… …je to vôbec možné, že sú takí múdri a šikovní už v tomto veku? Je vôbec možné, že majú tak veľký rozhľad? Koľko ma už toho naučili?! Neraz som sa pri novej téme toho toľko od nich dozvedela. Tie...

3.1. 2019

7 Návykov – Zrkadlová cesta do Týnca

Posledná lyžička polievky na 10x.. obehla som 1,5 stola a z druhej strany stretám Aďku, ktorá v škôlkárskom polobehu zbiera taniere. Z dverí na nás už pozerajú kufre a tašky. Je to tu, ide sa.. AK TO OVŠEM STIHNEME! … Naša cesta sa, ale takmer veľmi rýchlo skončila, nakoľko sme v rozhovore, ktorý mal pauzu len na nádychy celkom zabudli v Žiline prestúpiť ....

25.7. 2018

„Čo budeme dnes robiť?“ – Pár tipov pre liptovské zážitkové leto

Určite to pozná každý rodič, starý rodič, teta, ujo,… ten nežný detský hlások a otázka na jazyku : „Čo budeme dnes robiť?“ Človek začne rozmýšľať, mozog pracuje na plné obrátky a my siahame po internete a googlime a googlime… V nasledujúcich riadkoch sa posnažíme ušetriť Vám aspoň nejaký čas a pozrieme sa,  ako sa dá tráviť voľno s našimi ratolesťami tak, aby sme sa nemuseli...

3.6. 2018

Núdza z prebytku

Ako milujúci rodičia chceme, aby deti netrpeli núdzou. Žiadnou. Citovou, ani tou materiálnou. Nie však každá núdza musí automaticky znamenať nedostatok. Práve naopak. Deti v dnešnom svete často trpia nezáujmom, neschopnosťou zaujať a zabaviť sa niečím – trpia doslova núdzou z prebytku. Nie citového, toho materiálneho. Núdzou, ktorá navyše pomaly rozoznieva umieračik fantázii. Ako dieťa som vnímala film...